Pojištění auta - Povinné ručení Allianz

Allianz pojištění auta

Allianz povinné ručení kryje škody na zdraví i majetku, které při nehodě způsobíte dalším osobám. Buďte na cestách v bezpečí a zvolte si spolehlivou pojistku, která vás za každé situace spolehlivě ochrání. 

Zákonné pojištění vozidla musí mít každý provozovaný vůz

Povinné pojištění auta v podobě povinného ručení musí mít podle zákona každý vůz, motocykl či jiná silniční vozidla. Sjednané musí být ještě před tím, než poprvé vyjedete na cestu z autosalonu nebo autobazaru. Zákonné pojištění se netýká pouze vozů odhlášených z provozu –⁠ to může být například veterán, kterého schováváte v garáži jako zajímavou investici. Na silnici ovšem takové vozidlo vyrazit nesmí. 

Ke sjednání povinného ručení budete potřebovat velký technický průkaz vozidla a občanský průkaz. S vyplňování formuláře se nemusíte zatěžovat. Na naší pobočce vyřešíme vše za vás. Stačí si u nás sjednat schůzku.

TIP: Je auto pojištěné? Nejste si jistí, jestli máte platné povinné ručení? Nebo vás nabourali a potřebujete ověřit, jestli má viník nehody platné povinné ručení? Přejděte na online portál ČKP. Stačí zadat registrační značku vozidla a aktuální datum (případně datum vzniku dopravní nehody). Z databáze zjistíte, jestli má vozidlo platné pojištění a u které pojišťovny.

Nepodceňujte správné nastavení pojistných limitů. 

Výše škod při autonehodách rok od roku stoupá. Vyšplhat se může klidně do desítek milionů korun. Pokud navíc dojde ke zranění osob, je třeba uhradit výlohy na léčení zraněných, rehabilitace, pracovní neschopnost a další újmu poškozených. 

Nejnižší pojistné limity nemusí při těžších nehodách stačit a všechny škody nepokryjí. V tomto případě byste měli na škodě finanční spoluúčast. Ta může činit statisíce, v krajním případě dokonce miliony korun. Problematické jsou především pojistné smlouvy sjednané na nejrůznějších srovnávačích pojištění, kde je hlavním kritériem výběru nejnižší cena pojištění auta. Tyto pojistky mají obvykle také mnoho výluk a háčků. 

TIP: Jak být na cestách v bezpečí? Nejste si jistí, jestli máte pojistku včetně výše limitů správně nastavenou? Rádi vám poradíme, jak nastavit pojištění automobilu efektivně tak, aby vás v případě nehody spolehlivě ochránilo a zároveň nestálo majlant. Díky programu Allianz PLUS navíc můžete získat 21 % slevu. Čím více produktů si u Allianz sjednáte, tím více slev a výhod budete mít. 

Změna povinného ručení

Nechcete platit za pojištění auta zbytečně moc? Nebo vám nevyhovují pojistné podmínky plné výluk a špatně nastavená smlouva, které vás spolehlivě nechrání? Pojistnou smlouvu bohužel nemůžete vypovědět ze dne na den. Možností, jak změnit povinné ručení, ale máte několik. 

Smlouvy se nejčastěji vypovídají ke konci pojistného období. Výpověď musíte doručit pojišťovně písemně, a to nejpozději 6 týdnů před koncem platnosti pojištění. Přesné datum  výročí pojistné smlouvy, a tedy i platnost povinného ručení, najdete na zelené kartě. Pokud výpověď nestihnete pojišťovně doručit včas, automaticky se obnoví na další rok. 

V případě nově uzavřených pojistek můžete smlouvu ukončit do 2 měsíců od podpisu nové smlouvy. Pojišťovna vám v tomto případě musí vrátit přeplatek pojistného.

Dále můžete ukončit pojistnou smlouvu do 3 měsíců od vzniku pojistné události, při oznámení změny výše pojistného, při změně vlastníka vozidla nebo při vyřazení vozidla z evidence. Některé pojišťovny nabízí také ukončení pojistné smlouvy dohodou. Pokud se s pojišťovnou nedohodnete, přestat platit za pojistné rozhodně nestačí. Pojišťovna by dlužnou částku vymáhala včetně penále. Pokud si nevíte rady, přijďte se poradit, jak ukončit povinné ručení bez zbytečných potíží.

TIP: Zapomněl jsem zaplatit povinné ručení: Pokud jste se zpozdili s platbou v řádu několika dní či 2-3 týdnů, nic se neděje. Vše se nejspíš obejde bez penále z prodlení. Smlouva na dobu neurčitou vás v případě nehody i nadále chrání, i když jste dosud úhradu pojistného na další období neprovedli. Pojistné ovšem co nejdříve uhraďte. Stejně postupujte v případě delšího zpoždění platby, kdy vám pojišťovna zaslala upomínku. Částku je nutné uhradit celou včetně případného úroku z prodlení. Pokud nebudete reagovat ani na další upomínky, smlouvu vám nejspíš pojišťovna vypoví. Počítat musíte s dalším navýšením penále. Jako neplatič se také můžete dostat na seznam v registru dlužníků. 

Zvažte doplňkové připojištění

Nemusíte mít zrovna zbrusu nové auto v hodnotě statisíců. Havarijní pojištění se může vyplatit také v případě ojetých vozů. Ceny servisních prací neustále stoupají. Na desetitisíce korun vás může přijít klidně i obyčejná výměna ťuklého blatníku. Snad každý řidič se za život setká také s prasklým čelním sklem od zbloudilého kamínku. I to je škoda řádově za tisíce korun. Připojištění skel vám v tomto případě vytrhne trn z paty. Hodit se může také připojištění vandalismu, odcizení vozidla nebo nadstandardní asistence. 

Allianz pojištění auta do zahraničí

Pojištění vozu Allianz (povinné ručení a havarijní pojištění) platí také v zahraničí –⁠ ve všech evropských státech, v asijské části Ruska a Turecka, Íránu, Izraeli, Maroku a Tunisku. Přesné údaje, ve kterých zemích vaše pojistka platí, najdete ve vaší zelené kartě. 

Allianz má pro vás spoustu výhod

Přijďte se bezplatně a nezávazně poradit do Allianz Ostrava, jak vybrat spolehlivé pojištění automobilu. Rádi zkontrolujeme také vaše stávající smlouvy a upozorníme vás na případné nedostatky, výluky či háčky. Domluvte si schůzku s našimi specialisty.

 

Kontaktní formulář

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

© 2022 MARF reklamní agentura